Revoluce recenzí

CAMBRIDGE – „Bonjour Monsieur, comment pourrais-je vous aider?“ ptá se mě úslužný dveřník pařížského hotelu, v němž bydlím, zda mi může nějak pomoci. Okamžitě si kladu otázku, kam se poděla nechvalně proslulá pařížská nadutost – zejména ve vztahu k americkým turistům. Není-li již francouzská metropole nejnevychovanějším městem v Evropě, možná za to můžeme poděkovat růstu internetových hodnotících nástrojů, jako je TripAdvisor.

Cestovní webové stránky fungují už od 90. let, kdy byly spuštěny portály Expedia, Travelocity a další stránky určené k rezervaci dovolených, které cestovatelům umožnily porovnávat kliknutím myši ceny letenek a hotelů. A protože už informace nejsou kontrolovány cestovními kancelářemi ani se neukrývají v obchodních sítích, celý sektor cestovního ruchu se revolučně proměnil a větší průhlednost přispěla ke snížení cen.

Dnes prožívá tento sektor muka nové revoluce – jež tentokrát proměňuje kvalitu služeb. Internetové hodnotící platformy – které se specializují na hotely (TripAdvisor), restaurace (Zagat), apartmány (Airbnb) či taxíky (Uber) – totiž umožňují cestovatelům vyměňovat si recenze a zkušenosti tak, že je vidí všichni.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/1S2zfMIcs