heal2_Ashley CooperConstruction PhotographyAvalonGetty Images_forest growth Ashley CooperConstruction PhotographyAvalonGetty Images

Wytyczanie Zakresów Korporacyjnej Neutralności pod Względem Emisji Dwutlenku Węgla

NOWY JORK – W ramach przygotowań do tegorocznej Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w Glasgow (COP26), coraz więcej firm zdecydowało się na zrównoważony rozwój, deklarując zobowiązanie do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla – zerowej emisji netto – do połowy obecnego stulecia. Wśród wielu ambitnych zapowiedzi z konferencji COP26 jest to, że prawie 500 firm świadczących usługi finansowe „zgodziło się dostosować 130 bilionów dolarów – około 40% światowych aktywów finansowych – do celów klimatycznych określonych w porozumieniu paryskim, w tym ograniczenia globalnego ocieplenie do 1,5°C.”

Jednak wielu komentatorów podchodziło sceptycznie do takich proklamacji, sugerując, że są one równoznaczne z greenwashingiem. Krytycy wskazują na duże uzależnienie korporacji od „offsetowania,” które staje się coraz ważniejszym – i kontrowersyjnym – zagadnieniem w szerszej debacie klimatycznej. Tak wielkie jest zamieszanie co do tego, co jest prawdziwe, a co nie, że grupa zadaniowa ds. skalowania dobrowolnych rynków emisji dwutlenku węgla, kierowana przez specjalnego wysłannika ONZ ds. działań i finansów na rzecz klimatu, Marka Carneya, ustanowiła nowy komitet zarządzający, aby przeanalizować zobowiązania przedsiębiorstw w kwestii emisji.

Sceptycy słusznie obawiają się stosowania offsetów. Świat musi osiągnąć zero netto do połowy stulecia, a nie może tego zrobić za pomocą offsetów. Firmy kupują offsety właśnie po to, aby mogły nadal emitować gazy cieplarniane (GHG), jednocześnie twierdząc, że ich emisje są zerowe, po odliczeniu offsetów. Oczywiście, samo istnienie offsetu oznacza, że ich emisje nie są zerowe.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/hRABofLpl