Přežije Itálie Berlusconiho?

Jestliže se sice jako pravděpodobné jeví to, že historie bude Silvia Berlusconiho hodnotit jako méně významného ministerského předsedu Itálie, určitě si jej zapamatuje jako premiéra neobyčejného – a neobyčejně bizarního. Slíbit jednu věc a realizovat jinou nebyla ani tak slabost jeho vlády, jako spíše její jednotící princip.

Vzhledem k nevyzpytatelnosti Berlusconiho vlády není překvapivé, že od voleb v roce 2001, kdy se vrátil k moci, ve všech dalších volbách – správních, regionálních i evropských – zvítězila středolevá koalice l’Unione. Vyhlídky levice v nadcházejících parlamentních volbách přesto nejsou zdaleka jisté a Berlusconi, jak se zdá, není odsouzen k nezdaru.

Vzhledem k hospodářským poměrům v zemi by si člověk myslel, že Itálie je zralá na ráznou změnu. Za poslední čtyři roky dosahoval průměrný růst příjmů pouhých 0,3%, oproti 1,5% v Evropské unii, a v posledních dvou letech se opět začal zvyšovat státní dluh.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/dS9SvaV/cs;