Digitální cesta z chudoby

KODAŇ – Kam by mělo světové společenství zaměřit v příštích 15 letech pozornost? Jako očividná volba se možná jeví zdraví, výživa a vzdělání, avšak překvapivější jsou silné argumenty pro to, aby se hlavní prioritou stalo zajištění přístupu k rychlému internetu.

Vezměme v úvahu tuto prostou skutečnost: ztrojnásobení přístupu k mobilnímu internetu v příštích 15 letech by mohlo obohatit rozvojový svět o 22 bilionů dolarů. Takové zlepšení životů a potenciálního výdělku chudých lidí by mohlo nepřímo pomoci i při řešení dalších problémů; lépe prosperující lidé bývají koneckonců zdravější, kvalitněji živení a vzdělanější.

Tato diskuse je důležitá, poněvadž letos v září se v Organizaci spojených národů sejdou zástupci 193 vlád členských zemí, aby finalizovali seznam rozvojových cílů, které svět bude muset splnit do roku 2030. Můj mozkový trust Kodaňský konsensus požádal 60 týmů ekonomů včetně několika nositelů Nobelovy ceny, aby prozkoumali otázku, které cíle by za každý vynaložený dolar přinesly největší prospěch, a tím pomohli účastníkům zářijového setkání učinit nejlepší rozhodnutí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/pcCNbFw/cs;