Eurozóna a pošťuchování medvěda

LONDÝN – Selský rozum praví, že při střetu s medvědem by měl člověk ležet bez hnutí tak dlouho, až zvíře ztratí zájem (nebo ho začne pokládat za mrtvého) a nechá ho na pokoji. Existují však různé druhy medvědů, přičemž některé se s vyšší pravděpodobností nechají odstrašit smělou a cílevědomou akcí. Otázka zní, jak zvolit správný přístup, když vám do očí hledí ztělesněná hrůza.

Tento scénář je užitečný při úvahách o eurozóně v době jejího úsilí přežít další kolo zkoušek – počínaje květnovými volbami do Evropského parlamentu. Může eurozóna jednoduše dál dělat mrtvého brouka a doufat, že nenastanou žádné nové šoky, které zhorší její ekonomické zdraví, pokud dokonce neohrozí její přežití?

Někteří lidé zastávají vehementní názor, že i současný přístup mrtvého brouka postačuje k zajištění, aby ekonomika eurozóny dělala víc, než se pouze vyhýbala úpadku. Německé rozhodnutí z posledních tří let umožňovat pouze tak velké faktické a potenciální transfery, aby se předešlo finančnímu krachu, bude z pohledu těchto lidí dostačovat k tomu, aby se eurozóna konečně mohla začít zotavovat z půl desetiletí recese a stagnace.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Ef6KOiX/cs;