Brazílie rozepíná křídla

Nejvýznamnějším skrytým příběhem mezinárodního vývoje v současnosti je zřejmě brazilský ekonomický vzestup. Před dvěma lety bylo brazilské hospodářství pohřbeno zaživa a všeobecně se očekávalo, že zvolení kandidáta Strany pracujících Inácia ,,Luly" da Silva prezidentem přivodí finanční kolaps.

Avšak Lula vládl mimořádně uvážlivě a Brazílie je na cestě k rychlému růstu. Ve hře je ale cosi ještě zásadnějšího: Brazílie možná konečně překonává některé z nejpodstatnějších překážek hospodářského rozvoje, jež zemi tížily celá desetiletí. Je-li tomu tak, mohlo by to představovat nejen brazilský hospodářský rozmach, ale i oživení ostatních částí Jižní Ameriky.

V lednu roku 2002 se americká pravice děsila levicové revoluce v Brazílii. Zahraniční investoři panikařili při představě, že Brazílie nebude schopná se dohodnout na splácení svých zahraničních dluhů.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/2jiYAVt/cs;