Překrásný nový finanční svět

CAMBRIDGE – Uvnitř skupiny G-20 zuří urputný boj o budoucnost globálního finančního systému. Výsledek by mohl mít dopad na celý svět – nejen na ezoterický svět mezinárodních financí – po dobu několika příštích desetiletí.

Finance utvářejí moc, ideje a vliv. Cynici mohou tvrdit, že základům globálního finančního systému se nic nestane, ale to se mýlí. V následujících několika letech se se vší pravděpodobností dočkáme obrovských změn, dost možná v podobě vzniku mezinárodního finančního regulačního orgánu či úmluvy. Současný chaos je totiž prakticky nemožné vyřešit bez nějakého typu kompasu ukazujícího na místo, kde leží budoucí systém.

Spojené státy a Velká Británie si přirozeně přejí systém, který přispěje k rozšíření jejich hegemonie. Americký ministr financí Timothy Geithner nedávno v hrubých obrysech nastínil konzervativnější finanční regulační režim. A dokonce i kritikové rozmařilého chování USA v minulosti musí uznat, že Geithnerův návrh obsahuje některé dobré nápady.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/WZ93106/cs;