Demonstration Sean Gallup/Getty Images

Využití klimatické jednoty

BONN – Když byl Donald Trump před rokem zvolen americkým prezidentem, říkali někteří, že konec Pařížské klimatické úmluvy se blíží. Nicméně jak ukázalo poslední kolo globálních klimatických rozhovorů v německém Bonnu, jsou světoví lídři odhodlanější než kdy jindy smlouvu plnit. To je dobrá zpráva, ale faktem zůstává, že příspěvky jednotlivých zemí zatím na změnu kurzu nestačí – a naše časově omezená, vhodná příležitost k efektivní akci v rámci klimatické změny se rapidně zmenšuje.

Trumpovo rozhodnutí stáhnout Spojené státy – historicky světově největší producent emisí oxidu uhličitého – z Pařížské úmluvy dalo této dohodě velkou ránu. Mnoho z nejbližších spojenců USA- včetně obou našich zemí, Marshallových ostrovů a Austrálie – bylo tímto krokem hluboce zklamáno, jelikož byl krátkozraký, jak pro Ameriku, tak pro svět.

Je však těžké nedodat si odvahu z čerstvé vlny globálního odhodlání, které spustilo Trumpovo rozhodnutí, jak globálně, tak v rámci USA. Skoro každý hlavní stát, město a společnost v e Spojených státech se nyní zavázali, že udělají více k zajištění, že jejich země splí své závazky, navzdory opozici Trumpovy administrativy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/uGTGNEi/cs;

Handpicked to read next