Blokové myšlení

„Multikulturalismus“ se v současné době stal podezřelým pojmem téměř všude na světě, a zejména v Evropě. Lidé říkají věci jako: „Býval jsem pro otevřenost a toleranci odlišností, ale teď vidím, kam to vede.“ Ale kam že to vede?

Téměř všechny příčiny patrného úpadku tolerance v nevážnost se týkají islámu. I prosté požadavky, jako je ten, aby školačky nosily ve třídě šátek, se najednou pěchují obrovským politickým významem a považují za problémy, které je třeba řešit na nejvyšší vládní úrovni. Lidé – stejně jako jejich volení lídři – mají často pocit, že takové zdánlivě nevinné pobídky jsou ve skutečnosti součástí zlověstné „skryté agendy“.

Touto agendou je „islám,“ který v představách mnoha lidí zahrnuje všechny ty hrozné věci, o nichž se denně dočítáme v tisku: kamenování cizoložnic podle práva šaría v severní Nigérii, amputace rukou zlodějům v Saúdské Arábii, příbuzenské vraždy žen odmítnuvších smluvenou svatbu v Pákistánu (či dokonce v severoanglických městech, jako je Bradford a Manchester), ochota ospravedlnit sebevražedné atentáty.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/HOw7ep9/cs;