Na hlavu postavená interpretace globálního oteplování

NEW YORK – Když politici z celého světa vyprávějí příběh o globálním oteplování, vykreslují ho jako největší výzvu pro lidstvo. Zároveň ovšem slibují, že je to výzva, s níž se dokážou popasovat při nízkých nákladech a současně zlepšit svět bezpočtem dalších způsobů. Dnes už víme, že je to nesmysl.

Politické těžké váhy, od amerického ministra zahraničí Johna Kerryho až po generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna, označují klimatické změny za „největší výzvu naší generace“. Nebudeme-li tuto výzvu řešit, tvrdí Kerry, budou náklady „katastrofální“. Takové je standardní tvrzení politiků od roku 2006, kdy si britská vláda objednala takzvanou Sternovu zprávu.

Tato zpráva si získala proslulost tím, že ohodnotila škody způsobené globálním oteplováním na 5-20% HDP – jde prý o významný zásah „v měřítku srovnatelném s těmi, které jsou spojované s velkými válkami a hospodářskou krizí z první poloviny dvacátého století“.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/tA8g8f0/cs;