deutz1en_ Alexis RosenfeldGetty Images_coral reef bleaching Alexis Rosenfeld/Getty Images

Zamykanie Luki Między Naturą a Finansami

WASZYNGTON, DC – Gdy chcemy zrozumieć polityczne decyzje, mówi się żeby „podążać za pieniędzmi.” W The Nature Conservancy (we współpracy z Paulson Institute i Cornell Atkinson Center for Sustainability) - zainspirowani tą radą - przeanalizowaliśmydane, aby zobaczyć, ile kosztowałoby zachowanie bioróżnorodności: różnorodności i obfitości życia na Ziemi.

Odkryliśmy, że chociaż świat wydaje 124-143 miliardów dolarów rocznie (stan z roku 2019) na działalność gospodarczą przynoszącą korzyści w przyrodzie, to znacznie więcej wydaje na działania, które ją niszczą. Co więcej, aby chronić, a następnie zacząć odnawiać przyrodę, musimy pilnie zlikwidować roczną lukę finansową w wysokości 598-824 miliardów dolarów.

Ta luka ma druzgocące konsekwencje. Do początku tej dekady świat nie osiągnął anijednego z celów z Aichi 2010 - światowego planu ochrony bioróżnorodności. Obecnie trwają prace nad innym planem. W ciągu ostatnich dwóch lat naukowcy i urzędnicy państwowi opracowali nowe globalne ramy celów zarządzania przyrodą do 2030 r., które mają zostać przyjęte na następnej konferencji Konwencji Narodów Zjednoczonych o różnorodności biologicznej (CBDCOP15) w Kunming w Chinach, której pierwsza część zaplanowana jest na październik.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/JyK9gNipl