gokrun1_Bernd von Jutrczenkapicture alliance via Getty Images_plane Bernd von Jutrczenkapicture alliance via Getty Images

Big Tech Za Dużo Lata

FUNAFUTI, TUVALU – W zeszłym roku Microsoft ogłosił, że do 2030 r. będzie ujemny pod względem emisji dwutlenku węgla. „Jeśli nie ograniczymy emisji, temperatury będą nadal rosły,” podała firma na swoim oficjalnym blogu, „badania mówią nam, że wyniki tego będą katastrofalne.” Microsoft zasługuje na uznanie za publiczne dyskutowanie o kryzysie klimatycznym, przejrzyste informowanie o własnych emisjach gazów cieplarnianych (GHG) i przynajmniej posiadanie jakiegoś planu ich ograniczenia.

Ale problem polega na tym, że Microsoft jest jednym z dziesięciu największych korporacji, które są nabywcami lotów komercyjnych w Stanach Zjednoczonych. Przed pandemią, w roku finansowym 2019, same podróże służbowe firmy odpowiadały za 392 557 ton metrycznych emisji gazów cieplarnianych.

To znacznie więcej niż emisje mojego kraju na Pacyfiku w ciągu całego roku. Tuvalu jest dobrze znane ze swojej wrażliwości na skutki zmian klimatycznych. Nie przyczyniamy się prawie nic do globalnej emisji GHG, ale konsekwencje dotykają nas co miesiąc, a nawet codziennie.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/2mKo2Stpl