Velký bratr Google?

MOSKVA – „Google porušuje své motto ‚Nebuďte zlí.‘“ Googlu slouží ke cti, že když si tuhle větu vygooglujete v angličtině („Google violates its ‘don’t be evil’ motto“), najdete odkaz na debatu nad tímto tvrzením, jíž jsem se nedávno zúčastnila.

Čirou náhodou mám s Googlem spletitý vztah. Mnohokrát jsem se občerstvila u jejich stolu – jako osobní host, členka poradního výboru nestátní organizace Stop Badware, již sponzoruje, a řečník na jejich akcích. Zasedám také ve správní radě společnosti 23andMe, již spoluzaložila manželka spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina.

Sedím ale také ve správní radě společnosti Yandex v Rusku, jedné z nemnoha společností na světě, které na domácím trhu vítězí nad Googlem, a dále WPP, celosvětové reklamní a marketingové firmy a proslulého konkurenta Googlu. Konečně jsem podezíravá vůči jakékoli koncentraci moci.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/QZoo7Lz/cs;