Infrastruktura zbavená pout

WASHINGTON, DC – Zamysleme se nad jednoduchou statistikou. Měsíc co měsíc se více než pět milionů lidí v rozvojovém světě přesune do městských oblastí, kde jsou často dostupnější pracovní místa, školy a příležitosti všeho druhu. Když však lidé migrují, přesouvá se spolu s nimi i potřeba základních služeb – vody, energie a dopravy –, což vysvětluje prudký vzestup poptávky po infrastruktuře.

Tato realita je dobře patrná od Keni po Kiribati – všude tam, kde rychlá urbanizace, potřeba podpořit obchod a podnikání i snaha řešit problémy spojené s klimatickými změnami odhalily rozsáhlý strukturální deficit. A s tímto deficitem se potýkají i rozvinuté ekonomiky.

Stručně řečeno je zapotřebí, aby výstavba a modernizace infrastruktury po celém světě představovaly součást strategie pro dlouhodobý globální růst. Proto ministři financí skupiny G-20 na své první letošní schůzce, která se nedávno uskutečnila v australském Sydney, označili investice do infrastruktury za jeden z klíčových předpokladů zajištění silného, trvale udržitelného a vyváženého zotavení.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/k2AYBHg/cs;