Chybějící agenda svobody Baracka Obamy

Během svého druhého celého dne v úřadu prezident Barack Obama udělal významné gesto směrem k obnově Ústavy USA a právního řádu, když podepsal dvě vládní nařízení: jedním uzavřel věznici v zálivu Guantánamo, druhým vrátil Ameriku do společnosti civilizovaných národů uzavřením takzvaných „černých areálů“, které umožňovaly mučení s posvěcením státu.

To je dobrý začátek a uznání si zaslouží jak Obama, tak miliony Američanů, kteří nelenili a nezalekli se rizika v boji proti sílící tyranii. Samo o sobě to ale nestačí. Stále ještě čekáme na projev, který nás podrobně seznámí s pěti úkoly, s nimiž se prezident musí vypořádat stejně rychle jako se zmíněnými dvěma vládními nařízeními, aby odčinil újmu, již naší svobodě přivodila předchozí vláda. V zásadě by se měla nést v tomto duchu:

„Milí spoluobčané, drazí Američané, otcové naší vlasti byli natolik moudří, že nám naše svobody zajistili mnoha způsoby. Čistotu duše nám ale zajistit nemohli. To je na nás a na to tom, jak jednáme.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/d2A5f94/cs;