Jsou ceny domů domečkem z karet?

Prvním velkoměstem, které zaznamenalo boom, se stal kolem roku 1996 Londýn. Mentalita konjunktury se okolo roku 1997 rozšířila do Los Angeles, New Yorku a Sydney, v roce 1998 do Paříže, v roce 2001 do Miami, Moskvy a Šanghaje a kolem roku 2002 do Vancouveru. Tato i další města od té doby zaznamenávají poměrně velký rozmach; reálné ceny domů ve většině z nich vzrostly od roku 2000 nejméně o 50%. Pro majitele domů to znamenalo velkou výhru, ale zároveň to uškodilo těm, kdo plánovali nákup nemovitosti.

V některých z těchto měst nyní růst cen domů ochabuje. Tempo růstu cen v Londýně a v New Yorku se za poslední rok ostře zpomalilo a ve druhém čtvrtletí roku 2004 činil reálný nárůst cen pouze asi 1%. V Sydney dokonce ceny domů ve druhém čtvrtletí poklesly.

Je tedy boom u konce? Nebudou z něj mít prospěch žádná další města? Ba co hůř, mohla by nálada na trhu nemovitostí brzy vést k poklesu cen?

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/qJGLcxa/cs;