antibiotics Andrew Aitchison/Getty Images

Globální spolupráce jako otázka života a smrti

LONDÝN – Nejistota vyvolaná nedávnou volbou Velké Británie opustit Evropskou unii – která na globální trhy poslala šokové vlny – dominuje titulním stranám. Jak se však dostáváme před nové politické strasti, nesmíme zároveň zapomenout na výzvy, kterým již čelíme, zejména jako výzvy pro globální zdraví jako je nárůst antimikrobiální rezistence (AMR), která se nijak netýká ekonomické výkonnosti či politické stability.

V současné době zemře ročně odhadem 700 000 lidí na infekce způsobené rezistencí k lékům. Do roku 2050 by tato hodnota mohla vylétnout na deset milionů ročně, s kumulativními náklady na světové HDP ve výši 100 trilionů dolarů.

K předejit tohoto výsledku publikovalo v květnu Review on AMR, které vedu, strategii na boj s těmito infekcemi, kdy byly předneseny návrhy pro zajištění vývoje nutných nových antibiotik, a také efektivnější využití antibiotik stávajících a to jak pro lidi, tak v zemědělství. Z deseti hlavních kroků, které jsme navrhli, jsou důležité zejména čtyři:

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/CgLFVdu/cs;

Handpicked to read next