Imigrace a nové třídní dělení

SINGAPUR – Britský stínový ministr pro Evropu Pat McFadden nedávno varoval členy své Labour Party, že by se měli snažit maximálně využít výhod globální ekonomiky a nepovažovat imigraci za nemoc. Jak uvedl, „můžete se přiživovat na rozhorlení lidí, anebo můžete dát lidem šanci. A já si myslím, že naší politikou by mělo být dávat lidem šanci.“

Ve světě, kde stále více převládá rozhorlení – vůči přistěhovalcům, bankéřům, muslimům, „liberálním elitám“, „eurokratům“, kosmopolitům nebo čemukoliv jinému, co působí vágně cizorodým dojmem –, jsou takto moudrá slova vzácná. Vedoucí představitelé z celého světa by si jich měli všimnout.

Ve Spojených státech republikáni – za podpory aktivistů z Tea Party – hrozí uzavřením vládních úřadů jen proto, že prezident Barack Obama nabídl přistěhovalcům bez dokladů, kteří už mnoho let žijí a pracují v USA, šanci získat občanství. Strana za nezávislost Spojeného království (UKIP) chce zase zavést pětiletý zákaz přistěhovalectví za účelem trvalého usídlení. Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin kdysi zveřejnil video, v němž slibuje, že „z Moskvy uklidí odpad“ – rozuměj brigádní dělníky pocházející většinou z postsovětských republik.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/reSE2Zi/cs;