Další jízda na toboganu pro měnové kurzy v roce 2009?

CAMBRIDGE – Rok 2008 byl pro měnové kurzy výjimečně bouřlivý. Americký dolar notně posílil, japonský jen vystoupal do raketových výšin, euro dopadlo na zem a britská libra se zřítila a zanechala za sebou obrovský kráter. Měny rozvíjejících se ekonomik byly stlačeny dolů stejně jako „komoditní měny“, jako jsou kanadský, australský a novozélandský dolar nebo jihoafrický rand. Utrpěly měny vampnbsp;podstatě všech zemí, které jsou silně závislé na vývozu komodit.

Co tedy nový rok přinese vampnbsp;oblasti měnových kurzů?

Jedinou jistotou bude přetrvávající vysoká volatilita. Jinak se nacházíme na nezvyklé křižovatce, kdy jsou krátkodobé a dlouhodobé trendy velmi protichůdné. Krátkodobě budou jen a dolar dál těžit zampnbsp;úprku do bezpečí, neboť zpanikaření investoři hledají vhodné útočiště. Jenu a dolaru pomáhá také skutečnost, že centrální banky jiných zemí nadále snižují úrokové sazby směrem kampnbsp;nule, což je oblast, kterou sazby jenu a dolaru okupují už dnes.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/3qYKy2T/cs;