Nový věk reklamy

MENLO PARK, KALIFORNIE – Reklama zajímá každého, nejen marketingové pracovníky. Koneckonců se právě z reklamy platí velká část obsahu, který mnozí z nás vidí (včetně těchto novin). Současně nás však informuje o nových produktech a podněcuje firmy ke zlepšování výrobků a služeb. Samozřejmě existuje reklama dobrá a špatná (stejně jako existují dobré a špatné výrobky).

Naštěstí se reklama bude (a musí) měnit způsobem, který zdůrazní to dobré a oklestí to špatné – zadavatelé reklamy totiž budou stále více potřebovat pomoc spotřebitelů při šíření informací a spotřebitelé špatné výrobky nepodpoří. (Je to sice malinko utopická nadsázka, ale obsahuje zrnko pravdy.)

Samozřejmě se mi někdy jen těžko vysvětluje, co mám na mysli, když říkám, že se reklama musí změnit. Potřebuje se posunout od vysílání „vzkazů“ pasivním spotřebitelům ke sponzorství, product placementu a konverzacím s aktivními spotřebiteli. Tradiční reklamní recepty ustoupí receptům public relations.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/hrBVx7r/cs;