Mírová agenda pro globální rozvoj

MONROVIA, LIBÉRIE – Tento týden se v liberijské Monrovii schází 27 členů Vysokého panelu významných osob o rozvojové agendě po roce 2015, aby poskytli rady generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů Pan Ki-munovi. Panel na setkání vytyčí „smělou, ale praktickou“ vizi společného postupu v oblasti trvale udržitelného rozvoje.

Během těchto diskusí – jejichž hostiteli budou liberijská prezidentka a nositelka Nobelovy ceny míru Ellen Johnsonová-Sirleafová, indonéský prezident Susilo Bambang Yudhoyono a britský premiér David Cameron – se bude nedaleká oblast Sahelu a Velkých afrických jezer dál utápět v násilí a konfliktech. K masovým přesunům obyvatelstva a nevýslovnému lidskému utrpení ovšem dochází v mnoha afrických zemích (nemluvě o Sýrii a dalších státech) a hrozí nebezpečí, že tento vývoj zvrátí nevídaný hospodářský pokrok, jehož tento kontinent v uplynulých deseti letech dosáhl.

Panel (jehož členkou jsem i já) musí využít příležitosti, kterou mu schůzka v Monrovii nabízí, a přispět ke globální rozvojové agendě řešící neblahý začarovaný kruh konfliktů a chudoby, který brzdí hospodářskou činnost a podkopává blaho lidí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/l9YWuod/cs;